Ook in hoge dosis
DCM ECOR® 5 kan ook in hogere dosissen toegepast worden dan klassieke organische meststoffen, zonder gevaar voor verbranding of uitspoeling. Hierdoor is ze ideaal voor planten met een grote nutriëntenbehoefte die bij de start echter gevoelig zijn voor (te) hoge zoutconcentraties.
Minder uitspoeling
Bijkomend voordeel: door de gelijkmatige en lange vrijstelling leidt DCM ECOR® 5 met MINIGRAN® Technology ook tot lagere uitspoelingsverliezen. Hierdoor verhoogt de efficiëntie van de toegediende eenheden en wordt het milieu minder belast, wat de duurzaamheid van de teelt ten goede komt. DCM ECOR® 5 is dan ook bijzonder geschikt voor biologische containerteelt.
ECOR: Efficient Controlled Organic Release
DCM ontwikkelde een eigen waarde om de werkingsduur en vrijstellingsperiode van haar 100% organische meststoffen te bepalen. De ECOR® waarde (Efficient Controlled Organic Release) geeft het aantal dagen weer waarop de meststof gecontroleerd en gelijkmatig haar voedingselementen vrijstelt. Elke organische meststof in het DCM assortiment heeft zo zijn eigen ECOR® waarde.
De bijzondere bemesting DCM ECOR® 5 is het resultaat van een vierjarig project onder leiding van het onderzoekscentrum Scientia Terrae vzw met steun van IWT (Agentschap voor Innovatie door Wetenschap en Technologie in Vlaanderen).
Lees hier meer over de voordelen van DCM organische meststoffen voor de bioteelt.