Stap 1
Vang de fruitmotten
Tussen mei en september vliegen de mannelijke fruitmotten rond, op zoek naar een vrouwtje. Ze vertrouwen daarbij volledig op hun geurzin. Hang vanaf begin mei in de buurt van je fruitbomen de professionele lijmval DCM Delta-Trap op, in combinatie met de Feromoon fruitmot (wormstekigheid bij appelen en peren). De feromonen trekken met hun geur de mannelijke motten aan en lokken ze in de val. Zo kun je de aanwezigheid van fruitmotten in je boomgaard opvolgen en een inschatting maken van de plaagdruk in je tuin.
Lees hier hoe je de fruitmotval gebruikt.
Stap 2
Bestrijd de rupsen
Heb je een plaag vastgesteld? Dan is het zinvol om tijdig in te grijpen. DCM Madex® Garden van DCM Garden Care is een middel voor de bestrijding van jonge rupsen van de fruitmot. Het bevat een ziekteverwekker die van nature in het milieu voorkomt en specifiek is voor de fruitmot: het granulose-virus. Dankzij de specifieke werking op de fruitmot is de impact op andere insecten beperkt. DCM Madex® Garden is op basis van een natuurlijk voorkomend virus. Het middel wordt na toepassing afgebroken. Daardoor hoef je geen wachttijd te laten tussen de laatste toepassing en de oogst. Dit middel is toepasbaar in de biotuin*.
Hoe gebruiken?
DCM Madex® Garden verdun je met water. Besproei de volledige boom zorgvuldig met de verdunde oplossing.
Wanneer toepassen?*
J | F | M | A | M | J | J | A | S | O | N | D | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
| x | x |
| x | x |
|
|
|
|
x: toepassingsperiode
*De toepassingsperiode en levenscycli zijn afhankelijk van de weersomstandigheden. Jaarlijkse variaties zijn niet uit te sluiten.